Овој рецепт е често на мојата трпеза. Компирот излепете го, исецкајте на коцки и ставете да се полусвари. Рибата исецкајте ја на парчиња и ставете ги сите зчини. Исечете 4 парчиња од фолија за печење со димензии 35х35. Ставете едно парче од фолија во длабока чинија, и почнете да ставате од состојките почнувајки прво од рибата, потоа компитор, маслинки, лукот и на крај сокот од половина лимон. Повторете ја постапката со останатите парчиња риба. Печете 30 мин на 200 степени. На здравје

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови