Подготовка:

1. Се матат белки до густ шам. Потоа се додава постепено шеќерот. На крајот се додаваат оревите измешани со брашното и пецивото. Ова е едно тесто. Се прави уште едно. Се печи во плех на 200С-20мин.
2. Се матат жолчките со шеќерот на пареа. Кога ќе се згуснат жолчките се додава чоколадата и се остава да олади. Кога е оладен филот се миксира путерот и се мешаат двете смеси.
3. Се филува-тесто фил тесто фил најгоре ганаш околу тортата може шлаг крем и околу толчен орев.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови