Сите состојки се мешаат , се замесува убава хомогена смеса од која се прават бомбици.Во секоја може да се стави вишна или цреша од слатко.Се валкаат во мрвици или мелени ореви.

Јас ресаните ги сечкам во блендерче.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови