Убави,вкусни и пре лесни за правење.
Слатката павлака и белото чоколадо се ставаат во сад и на тивок оган се мешаат додека не се стопи чоколадото.
Се додава кокосот и смесата се остава да олади.
Потоа се прават бомбици во кои се става по еден лешник,па се валкаат во кокос.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови