Испечати

Рафаело бомбици

Рафаело бомбици

Состојки

  • 200 мл слатка павлака
  • 100 гр бело чоколадо
  • 100 гр кокос
  • 100 гр лешници

Подготовка

Убави,вкусни и пре лесни за правење.
Слатката павлака и белото чоколадо се ставаат во сад и на тивок оган се мешаат додека не се стопи чоколадото.
Се додава кокосот и смесата се остава да олади.
Потоа се прават бомбици во кои се става по еден лешник,па се валкаат во кокос.
На здравје!