Се матат јајцата со шеќерот, а потоа се додава гризот, брашното и пецивото. На крај се ренда чоколадата, се убаво се измешува се сипе во поголем плех и се пече 20 минути на 180степени.

Шербет
Млекото се вари со шеќерот околу 5 минути и се додава какаото. Врие околу 2-3 минути и се трга да се подолади.
Ладна тортата се прелива со млакиот шербет и се остава 2 часа да се впие шербетот и убаво да се олади.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела