Ги матиме јајцата заедно со 12 лажици шеќер. Настрана во поголем сад ги мериме брашното, гризот и прашокот за печиво, ги промешуваме. Кога во јајцата нема повеќе гранули шеќер додаваме лажица по лажица 12 лажици млеко и 12 лажици масло. Потоа ја додаваме сувата смеса лажица по лажица. Целата смеса ја истураме во тава 38-40 и печеме во зависност од нашата релна додека е готово и има убава златно-карамел боја. Го оставаме да се лади.
Го подготвуваме шербетот во тенчере на оган ги ставаме водата, шеќерот и ванилиниот шеќер да зовријат и малку оставаме да поврие 5-10 мин. Тестото малку го боцкаме со чечкалица и потоа со кутлача потураме постепено и внимателно да не ни се излупи кората. Се јаде ладно.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови