Двата пудинга ги припремаме спрема начинот на подготовка, оставаме да се оладат.
Во посебен сад матиме 125 гр маргарин или путер со една лажица шеќер и го додаваме пудингот од ванила.
Во друг посебен сад повторно матиме 125 гр. маргарин и го додаваме пудингот од малина.
Корите од пандишпанот ги попрскуваме со млеко и ги премачкуваме со добиениот фил од пудинг,и редиме една врз друга кора.
Го матиме шлагот и ја украсуваме тортата по желба.
ДОБАР АПЕТИТ !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови