Се матат јајцата со солта и шеќерот, потоа се додаваат сите останати состојки да се добие компактна смеса. Ако е многу густа може да се додаде малку млеко. Се додава сирењето, се меша убаво и се сипува во намастен плех да се пече. Се пече на 220 степени околу пола сат.
По желба може да се додаде спанаќ, праз, маслинки, шунка. Сум пробала во различни комбинации и секогаш е многу вкусна.
Чашата од мерката е 250 мл

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови