Подготовка:

1. Во вангла ставаме јајца и сол и матиме со миксер.
2. Со исклучен миксер додаваме масло, јогурт, млеко.
3. Внимателно додаваме гриз, брашно, пециво и издробена фета. Соединуваме убаво
4. Печеме во намастена тепсија околу 45 м на 180 с.
5. Пред сам крај ја вадиме пројата од рерна, премачкуваме со кисела павлака, посипуваме ленено семе и ја враќаме во рерна уште 2-3 минути.
6. Изладена ја сечеме на коцки и сервираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани