Наведените состојки се мешаат и на крај се става прашокот за пециво и содата. Во смесата се додава и сецканото сирење, но може и друго нешто по желба, на пр. спанаќ, праз, шунка итн.
Тавче бр. 26 се премачкува со маргарин или зејтин и смесата се истура во него.
Се пече на 200 степени околу 30 минути.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови