Подготовка:

1. Јајцата ги матиме убаво со маталка, па ги додаваме течностите- јогуртот и маслиновото масло. Потоа се додаваат овесните снегулки, спанаќот и пецивото.
2. Јас печев во силиконското калапче од Делимано, но ако печете во друг сад, обложете го со хартија за печење. Смесата е нежна, а и леплива, затоа препорачливо е да се стави хартија да може да се извади убаво. Префрлете ја смесата во калапот, попрскајте ја со сусам и ставете да се пече. Печете ја на 200 степени додека не порумени.
3. Кога е печена извадете ја од рерна и оставете ја да одмори, па потоа извадете ја од калапот.
Изладена, сечете ја на парчиња и служете.
Нека ви е слатко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови