Подготовка
Брзи, едноставни и вкусни залачиња кои ги сакаат и малите деца.
1. Во длабок сад се ставаат јајцата и се матат заедно со гризот, маслото павлаката и пецивото. Потоа се додава ренданата тиквичка (не се цеди од водата) пецивото и ренданото сирење.
2. Сите состојки се мешаат и се ставаат во силиинска модла. Се печат на 180С-30мин. Временскиот период на печење зависи од вашата рерна.

Вкусни и меки специјално направени за внукот Петар.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови