За овај прилог користам веќе приготвени есенски пиперки од тегла.

1. Во мал сад се мешаат таанот, сенфот и маслинките.

2. Во друг сад се става пиперки од тегла, се дроби праз, се додава подготвената смеса и се промешува да се изедначи.

Одлично му прилега препечено тост лепче.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови