1. Спанаќот се обарува 5 мин во солена вода, се цеди и се сечка ситно.

2. Се запржува брашното во маслото и ситно сечканите лукчиња .

3. Во тоа се додава исечканиот спанаќ и откако ќе се запржи се додава павлака и зачини.

4. Се допржува до саканата густина и се служи топло како прилог со месо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови