Парчето џигер го ставате на даската за сечење и со остар нож му ја одстранувате мембраната и го сечете на помали парчиња.Потоа џигерот го ставате го подлбок сад во кој сте го измешале млекото,мешаниот сув зачин,солта и црниот бибер. Оставете да одстои околу 1 час така ќе биде посочен и нема да се суши...Потоа го вадите џигерот од млекото и го ставате во цедилка да се исцеди. Пржите го во средно загреан зејтин..одличен ручек со салата од марула..Пријатен апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови