Се ближат најубавите празници во годината. Колачињава се само еден придонес за празничната трпеза.

Подготовка:
1. Чоколадото стопете го на пареа. Во него додајте ја лажицата кокосово масло, какаото и чоколадниот крем. Убаво измешајте. На крајот додајте ги и исечканите потпечени лешници.
2. Смесата ставете ја во фрижидер убаво да се стегне. Земете дел од смесата, ставете на средина еден цел лешник и формирајте бомбица. Ставете ги сите бомбици во фрижидер.
3. На крајот секое парче чоколадирајте го со темно чоколадо и украсете го по желба, овојпат кај мене со празничен мотив.
Среќни празници!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови