Во сад се става зејтин, вино(или пиво), шеќер, пециво и додаваме брашно колку да замесиме меко тесто. Сукаме кора и ја расечуваме на коцки.
На секоја коцка ставаме по една лажица(мала) мармалад и ги затвараме како пакетчиња или други форми по желба.
Јас направив пакетчиња, кифлички и кошнички.

Се печат на 200С додека да заруменат(околу 10-15мин.) и се посипуваат со шеќер во прав.
На здравје!!!

Лиценца: Сите права се задржани