Збогатете ја вашата празнична трпеза со овие вкусни колачи.
Фереро вкус.... мммм

Во мал сад на тивок оган ги ставаме да се соединат млекото, путерот, шеќерот, чоколадото.
Од кога смесата е изедначена ја ставаме на страна, да подизлади.
За тоа време ги мелиме лешник наполитанките и лешниците.
Ги додаваме кај претходните состојки.
Убаво соединуваме.
Оставаме да се излади смесата.
Потоа формираме топчиња кои ги Декорираме со чоколадо, лешник...

И овие колачи се дел од мојата палета на ситни колачи за подарок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани