Пивото сипете го подлабок сад бидејки кога ќе ја ставите солта ќе запени. Мешајќи додавајте го брашното за да добиете погуста смеса од палачинки (секогаш може да додавате од пивото или брашното за да ја добиете посакуваната густина).
Во оваа смеса додадате го ситно сецканиот рузмарин, магдонос и зачините.
Секое парче филета провалкајте ја во смесата и пржете во добро загреано масло.
Доколку не постите во смесата може да додадете и две јајца.
Прилог
Варениот компир исецкајте го на парчиња по желба заедно со кромидот. Додадете му сол и бибер, попарете го со врело масло и додадете му две-три лажици балзамико оцет.
Идеален ручек за посните денови.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани