Карфиолот се чисти од листовите.
Потоа убаво се мие со вода, се сече на парчиња. Исечените парчиња се ставаат во тенџерче да провријат - да се обари карфиолот, потоа сварениот карфиол се цеди,
Во чинија се матат две јајца во кои се потопуват парченцата сварен карфиол претходно извалкан во презлата, брашното, сол и бибер. Во загреано масло се пржи карфиолот се додека добие убава жолта боја. Потоа се реди во чинија.

Добар Апетит
Навистина лесен рецепт за убава вечера.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови