Во еден сад ги матиме јајцата, во други два сада ги ставаме брашното и лебните трошки.

Ги земаме парчињата сирење прво ги валкаме во брашно, јајце, лебни трошки, сусам.

Така подготвени ги ставаме во претходно загреано масло, се пржат додека да зацрвенат и кашкавалот да стане растеглив.

Можат да се декорираат со сос од павлака во домат.

Пријатно јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови