Сите состојки ги мешаме заедно, и започнуваме со полнење на палачинките.
Секоја палачинка ја полниме од мешавината, ја завиткуваме како ролна, ја прпелкаме во јајцето, па во презлата и пржиме во загрено масло додека не порумени. Истото го правиме и со другите палачинки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови