Ова е еден начин како да се искористи преостанатото топено сирење, иако не е некој специјалитет решив да го споделам за обожавателите на топеното сирење.

Јајцето изматете го убаво со вилушка и натопете ги пачрињата топено сирење. Во посебен сад ставете презла и валајте ги. Во загреано тавче ставете масло и пржете ги  од сите страни. Готовите зденки ставете ги на кујнска хартија да се впие високот маснотија и послужете ги топли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови