Подоготовка

1. Изрендајте ги јаболката.

2. Започнете со матење на јајцата и шеќерот додека се згусти смесата. Со најмала брзина на миксерот додадете ги постепено прво течните, па сувите состојки и на крај ренданите јаболка.

3. Смесата истурете ја во намрсено и набрашнето тавче 20х30 и печете на 170С 20-30 минути.

4. Ставете ги шеќерот и водата за преливот да зовријат и потоа на намалена температура да врие 10на минути. Потурете го кексот и оставете убаво да се впие течноста.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови