1. Ги сецкаме на долгнавести парчиња шунката и кашкавалот, ги измешуваме и ги наросуваме со оригано.
2. Секоја палачинка ја филуваме со филот, ги виткаме краевите на внатре и ја роловаме. Ги редиме во намрсена тава за печење.
3.Во сад ги матиме јајцата со павлаката, ги преливаме палачинките, ги наросуваме со пармезан и ги печеме 20 минути на 200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови