Макароните се варат во солена вода. Кога ќе се сварат се цедат и се стваат во тава за печење. Се додва сирењето претходно издробено со вилушка, јајцата претходно малку изматени се додава сол, вегета и масло. Сето убаво се меша и се пече додека зарумени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови