Испечати

Потпечени макарони

Потпечени макарони

Состојки

  • 500 гр. макарони
  • 3 јајца
  • 300 гр. сирење

Подготовка

Макароните се варат во солена вода. Кога ќе се сварат се цедат и се стваат во тава за печење. Се додва сирењето претходно издробено со вилушка, јајцата претходно малку изматени се додава сол, вегета и масло. Сето убаво се меша и се пече додека зарумени.