Најпрво ги вариме макароните. Во поголем сад ги матиме јајцата со малку сол, го рендаме сирењето во садот и додаваме малку млеко да се добие хомогена смеса.
Сварените макарони ги ставаме во округло тавче и над нив ја истураме смесата од садот, додаваме масло и се убаво промешуваме. Печиме во загреана рерна на 200 степени

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови