Дојде и кај нас прекрасен период кога малечкото почна да трчка))

1. Сите состојките за тесто ги промешуваме и месиме средно тесто и чекаме да стаса.
2. Потоа се меси кора дебела од 1 см и од неа се вадат форми и се редат во тава намачкана со маргарин.
3. Постапалките се печат во рерна на 230 степени додека да се зарумени.
4. Топлите кофлички се валкаат во прав шеќер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани