Прво се вари половина пакетче соја топчиња во зачини. Потоа се динстаат две кила кромид во вода, а откако ќе омекне му се става сецкан морков, печурки, суви црвени пиперки, зачини по вкус, исцедените соја топчиња и сето се остава да подинста уште малку. Потоа се претура во тавче и се пече во рерна за да изврие водата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови