Во еден сад ги ставаме водата, маргаринот и шеќерот да зовриат.
Потоа садот ќе го тргнеме настрана и ги додаваме бисквитите, оревите, циметот и какаото убаво се меша со дрвена лажица и додека е топло се филуваат корите од кај крупната страна на обландите.
Се прави чоколадниот прелив.
Јас овој прелив го правам на пареа, се истура врз корите по желба се сечат и декорират по ваш избор.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови