Подготовка:

1. Во апаратот за сецкање ставете ги кромидот и овесот. Исецкајте ги убаво. Морковот изрендајте го и додајте го во смесата. Наутот се цеди од конзерва и се гмечи. Се додааваат зачините и малото лажиче чиа кое го растворивте во вода. Додајте магдоносот и убаво изгмечите да се спојат состојките. Оставете да отстои во фрижидер околу еден час.
2. Правете плескавички и редете ги на хартија за печење. Печете додека не заруменат.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови