Испечати

Посни плескавички

Посни плескавички

Состојки

  • 2 моркови
  • 1 мала лажичка чиа семе плус 3 лажици вода за да нарасне
  • 1главица кромид
  • 300гр наут од конзерва
  • 2 лажици овес
  • 1 гранче магдонос
  • 1лажица зачини (лук во прав,ѓумбир,кари )

Подготовка

Подготовка:

1. Во апаратот за сецкање ставете ги кромидот и овесот. Исецкајте ги убаво. Морковот изрендајте го и додајте го во смесата. Наутот се цеди од конзерва и се гмечи. Се додааваат зачините и малото лажиче чиа кое го растворивте во вода. Додајте магдоносот и убаво изгмечите да се спојат состојките. Оставете да отстои во фрижидер околу еден час.
2. Правете плескавички и редете ги на хартија за печење. Печете додека не заруменат.
На здравје.