Рецепт за десерт кој набрзинка можете да го спремите кога ќе ви се најават гости за кафе, а во моментот немате многу време, ниту доволно јајца во фрижидерот.

Во вангла ја ставате водата, шеќерот, маслото, какаото, мармаладот,  јаткастото овошје (можете место јаткасто овошје да ставите вишни само ги ставате на крајот откако смесата ќе ја сипите во калапите за мафини), циметот, пецивото, ванилата и содата и на крај го сипате брашното и убаво мешате за да не ви останат грутки. Калапите ги премачкувате со маргарин и ги побрашнувате. Ја турате смесата во калапите и печите во загреана рерна на 200С.
Откако ќе се испечат мафините и малку подоладат ги вадите од калапчињата и со прстот им правите дупка на средината ги премачкувате со мармалад и ги брцката во растопено посно чоколадо (чоколадо со малку маргарин го топите во микро).
П.С. Мерите со ист филџан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови