На оган се ставаат водата,шеќерот и какаото да се изедначат па им се додава и зејтинот.Убаво се меша да не се направат грутчиња-топчиња и им се додава маргаринот исечен на парчиња.Се меша додека се стопи маргаринот и се поврзе со другите состојки и се трга да се подолади па се истура врз торта како глазура а моЖе да послужи икако фил .Ако се користи како фил треба да биде сосем ладен и се миксира да биде покремаст филот

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела