Варените компири ги сецкаме на мали парчиња исто така и туршијата ,
сето ова заедно го мешаме му ставаме масло , малку сол
Декорираме по желба

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови