Маслинките ги чистиме потоа се додава лукот и се сецка во блендер или сецко апарат. Потоа се додава варениот компир, сол, бибер и се заедно се меша.
Оваа паштета е многу вкусна може да се додаде на многу јадења.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови