1. Јајцата ги матиме заедно со шеќерот.
2. Откако убаво ќе го уработиме со миксер го додаваме зејтинот и повторно уработуваме со миксер.
3. Го додавеме брашното со пецивото и бркаме со лажица.
4. На крај ја додаваме ренданата кора од портокал и замесуваме тесто.
5. Правиме тостерки и ги стискаме на загреан тостер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани