Еве малку поразлична крем салата. Лесна е за правење, а и за јадење.

Морковите сварете ги и откако ќе се заладат изрендајте ги на крупно ренде.
Пченката ставете ја во топла вода и варете ја на кратко па исцедете ја.
Магдоносот ситно исечкајте го.
Сите состојки измешајте ги и зачинете по вкус. Ставете ја салатата во фрижидер да се излади, па потоа послужете ја.

Пријатен апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани