Превкусна, превкусна, крцкава, богата со фил е оваа пита.
Пробајте ја.

1. Прво го подготвуваме филот за да се излади. На тивок оган ставаме голема тава, додаваме ситно сецкан праз, масло и пржиме додека не застакли. Тргаме од оган и додаваме сол и бибер. Потоа ставаме урда, младо сирење, јајца. Промешуваме и оставаме на страна.

2. Во сад ги ставаме млекото, шеќерот, квасецот и лажиче брашно. Промешуваме и оставаме да одстои само 5 минути. Потоа во вангличката ја додаваме водата, сол, масло и јацето. Промешуваме. Постепено додаваме брашно и замесуваме средно меко тесто. Одма го делиме на 6 топчиња, кои ги сукаме во мали кори.

3. Во мал сад на оган ги соединуваме маслото и путерот. Со четка од двете страни ги премачкуваме корите со маснотијата и ги оставаме на работната маса. Нека одморат така 10 минути. Потоа на работната маса ставаме 3-4 капки масло. Ја земаме првата кора и со рацете ја развлекуваме, онолку колку што ни дозволува тестото. Расфрламе од филот и заролуваме. Краевите ако се малку задебеленки, ги подсекуваме со нож.

4. Вака подготвените ролати ги редиме во намастена тава. Сега ја вклучуваме релната да с е загрее на 180 степени. Ролатите ги премачкуваме со остатокот на јајце и посипуваме сусам. Печеиме во загрена релна околу 30 минути. Испечената пита ја вадиме на решетка, малку да излади, па ја сервираме со јогурт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани