Декоративен и вкусен прилог за со секој вид на месо.
Кромидот ситно го сецкаме, морковите ги лупиме и ги рендаме на ситната страна од рендето.
На малку масло ги ставаме морковот и кромидот да се запржат, а потоа ја додаваме мортаделата изрендана на крупната страна, сецканите ореви и зачинуваме по вкус.
Ги лупиме шампињоните, си ставаме во тавче обложено со хартија и врз секое парче шампињон нанесуваме од филот и врз филот ставаме рендан кашкавал печеме на 180 степени додека добиеме убава румена боја.
Мортаделата можете да ја земените со димена сланина доколку сакате.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови