1. Тиквичката се лупи, се сечи на половина по должина и се длаби средниот дел.
2. Се мати јајцето, се додава сирење по желба, коцки морков и една лажичка сенф.
3. Тиквичките се ставаат во тава, па се полнат со смесата. Се наросуваат зачини по желба. Се налева малку вода во тавата и се става зејтин.
4. Се пече во загреана рерна околу 30 минути.

По желба може тиквичките да го обарите претходно и издлабениот дел да го испасирате и да го употребите во смесата со која ќе ги полните тиквичките.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови