На свежите печурки им се отстрануваат дршките.
Доматното пире се меша со ориганото и со него се полнат печурките. Врз нив се става рендан кашкавал и ситно сечени маслинки и свеж босилек.
Се ставаат во тава за печење премачкана со маслиново масло и се печат 12-15 минути на 180 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови