Лесно и брзо, а тој што сака модар патлиџан ќе лиже прсти.
Сакам да измислувам рецепти, а ги објавувам само кога се добри =))
Овој е од објавените.

Измиените модри патлиџани исечете ги на половина и издлабете ги. Пробував со лажица, тешко ми одеше, па вадев мали парченца со нож. Оставете окулу половина сантиметар од модриот патлиџан.
Печурките исецкајте ги на ситни парченца и пржете ги во врело масло. Кога ќе се испржат додадете ги ситно исецканите внатрешности од модриот патлиџан. Може и да ги изрендате на крупната страна на рендето. Убаво испржете ги и засолете и забиберете по вкус.
Доколку сакате можете да додадете ситно исецкан штавељ, блитва или спанаќ. Убава комбинација е.
Додадете ја и урдата и пропржете колку да испари водата од урдата.

Оставете ја смесата да се олади или замлачи и тогаш додадете ги убаво изматените јајца и лукот. Лукот го дава најубавиот шмек.

Издлабените патлиџани можете да ги премачкате со масло, а потоа да ги наполните со смесата.

Печете во загреана рерна на 200 степени окулу 40 минути или додека да омекне убаво издлабениот патлиџан.

Пријатно јадење!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани