На лепчињата им се отсекува горниот дел и им се вади средината.
Ги мешаме сите состојки и со смесата ги полниме празнините на лепчињата.
Во загреана рерна на 160 степени ги печиме околу 10-15 мин.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови