Се топи чоколадото измешано со какаото и водата. Се остава малку да се излади. За тоа време се мати маргаринот со прав шеќерот, да добиете пенеста смеса. Може да додадете и екстракт од чоколадо или ванила, па се меша и му се додава полека чоколадото, со постојано матење со миксерот. Се остава филот да се стегне малку во фрижидер. Потоа се полни во готварски шприц и со него се полнат корнетчињата. По желба може да се натопат врвовите од корнетите во топено чоколадо, па да се налепат со сечкани фстаци, ореви, лешници и сл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови