Најпрво загрејтеја рерната на 200 степени. Измијте ги доматите и извадете ја средина од сите домати. На дното на доматот истурете малку масло, додајте ја туната па малку магдонос, грашокот и затворете со сирење. Наполнете ги сите домати и над сирењето зачинете со бибер и мешавина зачини. Можете да ги завиткате во тесто како што се во мојов случај бидејки во моментот имав тесто. Во тепсивче бр.26 истурете малку масло ставете ги доматите и печете на 200 степени околу 15 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови