Подготовка:

1. Печурките малку подпржете ги да омекнат. Кромидот исечете го на полутркалца, морковот изрендајте го и додајте ги кај печурките. Ставете зачини по желба.
2. Рибата исчистете ја и наполнете ја со смесата. Наредете ја во тава за печење, посолете, исцедете сок од лимон. Попрскајте ја со зејтин и ставете да се пече. Печената риба сервирајте ја со салата!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани