Лебот прво го засекуваме по хоризонтала, па вертикално за да добиеме коцки (меѓутоа не го сечеме до крај).
Путерот го топиме и со путерот го налеваме лебот ќе внимавате да се опфатат сите празнини.
Кромитчињата ги сецкаме и полнеме во засеците па ставаме ленти сланина.
На крај го ставаме кашкавалот.
Лебот го печеме во загреана рерна на 190 степени,25 минути.
Најдобто е да се јаде додека е топол.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови